בריאות

דרכי התמודדות עם חרדות ומצבים רגשיים מורכבים

בשנים האחרונות עלתה המודעות לקיומן של בעיות רגשיות והתנהגותיות, ביניהן בעיות דיכאון וחרדה. מגפת הקורונה העולמית רק הגדילה ועצימה את שכיחות התופעה של סובלים מהפרעות דיכאון או חרדה.  השימוש בתרופות פסיכיאטריות נוגדות דיכאון וחרדה (למשל "ציפרלקס") רק הולך וגובר, במיוחד לאחר פרוץ מגפת הקורונה, וישנם יותר ויותר דיווחים על עליה במספר הסובלים מדיכאון וחרדה. מרכז מי-מנטל אקספרט בעמ, הינו מרכז המספק מענה לבעיות רגשיות אלו, ובעזרתו נדון בכתבה זו על דרכי ההתמודדות עם חרדות ומצבים רגשיים מורכבים.

נתונים סטטיסטים :

המרכז הישראלי לסטטיסטיקה, בדק בתקופת חודש נובמבר של שנת 2020, אתם השיוני במצבם הנפשי של האוכלוסייה הישראלית לנוכח פרוץ מגפת הקורונה, המשבר הכלכלי המגיע בעקבות המגפה והסגרים. בבדיקה זו נמצא כי המצב הנפשי (הפרעות של דיכאון או חרדה) של בני 21 ומעלה במדינת ישראל, עלה בכ- 37 אחוזים מהשנים הקודמות לפרוץ המגפה. נתון זה רק מדגיש ומחדד עד כמה התופעה של הפרעות דיכאון וחרדה נהפכה לנפוצה, יותר ויותר בימינו אנו. במאמר זה נדון אודות דרכים טבעיות בהן ניתן לשפר את איכות החיים ולצמצם את בעיות הדיכאון והחרדה.

דרכי טיפול טבעיים ויעילים :

טיפולCBT  – טיפול  CBT הינו טיפול קוגניטיבי התנהגותי. טיפול מסוג זה ה

ינו טיפול פסיכותרפי, ממוקד מטרה, אשר מתמקד בחוויות האדם בהווה ומכוון לפתרון בעיות. בניגוד לטיפולים הפסיכותרפיים המסורתיים המתמקדים בעיקרם על חוויות העבר. יתרונו הבולט של טיפול CBT  הוא העובדה כי טיפול מסוג זה מוגבל בזמן, ומטרתו להפיק תוצאות ופתרונות לבעיות נפשיות אצל המטופל באופן מהיר ויעיל ככל הניתן. טיפול CBT נותן מענה מקצועי ונפשי לבעיות נפשיות נפוצות מסוגים שונים,  ביניהם, בעיות OCD )הפרעה טורדנית כפייתית), טיפול בחרדה, ובעיות דיכאון שונות, וכן הפרעות אכילה. מטרת הטיפול היא לשנות דפוסי חשיבה בעייתיים אשר מזיקים לאדם ולנפשו. הטיפול הוכח מחקרית כיעיל למתן פטרונות נפשיות, אשר הוצגו לעיל, ונהפך לפופולארי מאוד בשנים האחרונות. חשוב להדגיש ולציין כי הצלחת הטיפול תלויה כמובן ברמת שיתוף הפעולה של המטופל, וכי טיפול בכפייה לא יניב תוצאות.

פנייה לגורמים מקצועיים :

אם גם אתם חשים במצוקה נפשית כזו או אחרת, הכוללת בעיות שונות של הפרעות דיכאון, בעיות חרדה, הפרעות טורדניות כפייתיות, או הפרעות אכילה.  מומלץ ורצו כי תפנו לגורמים מקצועיים מנוסים ומוסמכים. מרכז מי-מנטל אקספרט בעמ, הינו מרכז מקצועי ומנוסה אשר נותן מענה לבעיות מסוג זה. לפרטים נוספים היכנסו לאתר https://mexp.co.il/

מאמרים רלוונטיים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button