טיפוחצרכנות

המדריך לטיפוח עור הפנים בעונת הסתיו והחורף

חנית נצר מנהלת הדרכה של מותג הטיפוח הניו-יורקי קיל'ס מסבירה וחולקת טיפים ועצות כיצד להתאים טיפוח בעונת המעבר והחורף + טיפים לטיפוח בעונה הקרה:

הקיץ כבר מאחורינו, הסתיו כבר כאן ואוטוטו – חורף!

העור שלנו הוא הראשון שמרגיש ומגיב לחילופי העונות ומשכך, זה הזמן להתחיל לשקם את הנזקים שנגרמו לו בקיץ ולהתאים אישית את שגרת הטיפוח לעונה. כעת צריך להחליף ולהוסיף תכשירים פעילים יותר, עשירים יותר, בעלי אפקט חידוש והבהרה. זה הזמן הנכון לפילינגים ,לשילוב שמנים בשגרת הטיפוח היומית (את השמן ניתן להניח כבסיס לשגרת הטיפוח או בסופה – לשם "סגירת הלחות" ), לשימוש במסכות פנים מזינות.

הסתיו הוא העונה המתאימה להערכת מצב העור, להתחלת טיפולים בפיגמנטציה, להוספת ויטמין C לשגרת הטיפוח וזה הזמן להתחיל עם  רטינול.  (רטינול קיל'ס הוא על בסיס טבעוני, וללא תופעות הלוואי הלא נעימות המאפיינות רטינול) יתרה מזו, בסתיו נוכל להתחיל להעניק לעור מגוון טיפולים דוגמת טיפולי לייזר ואחרים, שלא יכולנו לבצע בקיץ.

לרוב, עונת החורף גורמת ליובש ניכר בעור. גם בחורף מומלץ להקפיד הקפדה יתרה על שמירת מאגר הלחות בתאים ומחסום עור תקין ובריא, תוך שימוש במוצרים עתירי לחות ושמנים.

צילום: יחצ חול

טיפים לשגרת טיפוח עור הפנים בעונת המעבר והחורף:  

ראשית, לא לשטוף/ לרחוץ את העור במים חמים – הם גורמים לייבוש! יש להשתמש במים פושרים. כאשר אנו מנקים את עור הפנים חשוב שנשתמש במנקה פנים עשיר בלחות.

מייד בתום תהליך הניקוי כדאי מאד להכניס ולשלב בשגרה היומית מים קוסמטיים שיונחו ראשונים על עור הפנים טרם מריחת הסרום. קרמי הפנים שיונחו מעל הסרום (בוקר/ ערב ) יהיו בעלי טקסטורה עשירה ופעילה יותר וחשוב למרוח גם על אזור הצוואר והדקולטה.

ויטמין C שהופך להיות חלק בלתי נפרד מ"תזונת החורף" ימשיך גם לשגרת הטיפוח. מומלץ להכניס לשגרת הטיפוח מוצרים עם ויטמין סי בערכים גבוהים (סרום ויטמין C לפנים של קיל'ס – 12.5% ויטמין C / סרום עיניים ויטמין C עם 10% ויטמין C) כידוע ויטמין C הוא אנטי אוקסידנט הנלחם ברדיקלים חופשיים וכמו כן הוא משמש להבהרה. יתרה מזו, כיון שגם בחורף חייבים לשמור על העור מפני השמש- אם נניח ויטמין C ומעליו את מסנן הקרינה (מוצר מאסט גם בחורף) ההגנה על העור מפני קרני השמש תהיה חזקה ואפקטיבית יותר.

בנוסף, חשוב שלא לשכוח את הטיפול בשפתיים. השפתיים בעונות המעבר ובחורף נוטות לסבול מיובש, "פיצוצים", עקצוצים קילופים ועוד. לכן, נטפל ונגן על השפתיים באמצעות שפתוני לחות ומסיכות שפתיים (באלם לשפתיים של קיל'ס עם חמאת שיאה עושה עבודה נ ה ד ר ת ).

טיפ נוסף לעונות הקרות – לאחר הרחצה, יש להשיב את הלחות לעור הגוף ורצוי למרוח קרם גוף עשיר ומזין (עדיפות לקרם גוף שאינו מבושם). קרם דה קור של קיל'ס הוא בדיוק התכשיר המתאים. את קרם הגוף רצוי למרוח על עור מעט לח כדי להשיג את האפקט המושלם.

באדיבות: חנית נצר מנהלת הדרכה של מותג הטיפוח הניו-יורקי קיל'ס.

מאמרים רלוונטיים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button
דילוג לתוכן